עובדי הוראה חדשים

מתמחות ומתמחים יקרים,

הנכם נמצאים עתה בסיומה של שנת ההתמחות בהוראה. בשנה זו התוודעתם למורכבות המקצוע ולחשיבותו הרבה. בשנה זו הייתם שותפים לתהליכי תמיכה והערכה, שסייעו לכם בשלב כניסתכם למקצוע ההוראה. להלן מידע אודות הרישיון לעיסוק בהוראה ואודות המשך הפיתוח המקצועי במערכת החינוך, בשנה שלאחר ההתמחות בהוראה.

קבלת רישיון לעיסוק בהוראה

בסיום שנת ההתמחות עליכם לוודא שההערכה המסכמת המקוונת נערכה כראוי ונקלטה במשרד החינוך. לאחר סיום ההערכה – הדפיסו לעצמכם מהמערכת הממוחשבת את המכתב המסכם את תוצאות ההערכה שלכם. אל המכתב מצורף גם טופס בקשה להענקת רישיון. לאחר עמידתכם בהצלחה בחובות שנת ההתמחות, כולל תהליכי ההערכה והשלמת חובות הסדנה, ועם הגשת מסמכי סיום לימודי תואר ותעודת ההוראה וסיום הצלחתכם בשנת התמחות, יונפק עבורכם הרישיון לעיסוק בהוראה, על ידי האגף הבכיר לכוח אדם בהוראה.
המשמעות המעשית של קבלת הרישיון לעיסוק בהוראה היא המעבר ממעמד של "מתמחה", למעמד של "עובד הוראה חדש".

פיתוח מקצועי חובה לעובדי הוראה חדשים

קורס כללי למורים וגננות חדשים

בשנה שלאחר ההתמחות, עליכם להירשם לקורס חובה, המיועד לעובדי הוראה חדשים בשנה ב' (השנה שלאחר שנת הסטאז'), והוא כולל מפגשים קבוצתיים וליווי אישי. הקורס מיועד רק למי שעוסק בהוראה באותה השנה שליש משרה לפחות.
כעובדי הוראה חדשים בשנה הראשונה שלאחר ההתמחות, אתם נדרשים להשתתף בקורס חובה למורים חדשים/ לגננות חדשות בהיקף של 30 שעות. קורס זה מוכר לצורך קידום ברפורמת "אופק חדש" ו"עוז לתמורה".
הקורס מתקיים כקורס מקוון וניתן להירשם אליו מכל מקום בארץ (גם למורים מתחילים שאינם בוגרי המכללה האקדמית חמדת). תחילת הקורס בחודש אוקטובר 2022, וסיומו בחודש מרץ. השיעורים יתקיימו אחת לשבועיים, בשעות הערב בזום. לו"ז מלא ישלח אליכם בתחילת שנת הלימודים.

קישור להרשמה להשתלמות מורה מתחיל/ה באקדמית חמדת

השיבוץ לקבוצות יתבצע על ידי המכללה באופן הבא:

  1. מתמחים שבתי הספר או הרשות המקומית שבה הם עובדים שותפים לפרויקט "חממות" המשלב הכשרה למורה החונכ/ת ולמורה המתחיל/ה ישובצו בקבוצה של אותו ישוב.
  2. מתמחים אחרים ישובצו באופן אקראי לקבוצות הפתוחות של השתלמות "מורה מתחיל". ניתן לבקש בתחילת השנה לעבור קבוצה בהתאם לנוחיותכם (לדוגמה: אם רוצים להיות עם חבר/ה באותה קבוצה).

חשוב לעקוב אחרי המיילים הנשלחים אליכם לכתובת הדואר האלקטרוני שתזינו בעת ההרשמה. כל התקשורת מתבצעת באמצעות הדואר האלקטרוני.

ליווי אישי

בנוסף ל- 30 השעות של הקורס במכללה עליכם לקבל 20 שעות ליווי אישי של מורה מלווה בביה"ס בו אתם עובדים. המורה המלווה צריך להיות בעל וותק של 5 שנים לפחות ובוגר קורס חונכים. את המורה המלווה ממנה מנהל ביה"ס בו אתם עובדים. תוכלו לפנות למנהל/ת בית הספר או לרכז/ת האחראי/ת לשם שיבוץ מורה חונך.

לסיכום:

 

בהצלחה!

 

ניתן ליצור קשר עם היחידה ללימודי חוץ לשאלות נוספות בנושא בטלפון: 08-9937670 (מספר נייח זה מקבל גם הודעות ווצאפ!) או במייל huz@hemdat.ac.il

 

מתלבטים בפני ההחלטה?

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם עם כל המידע

    חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)