fbpx
צור קשר!

חנוכת בניין לשם – על שם אביטל ואב"י וולנסקי הי"ד

השבוע נערך טקס מרגש של הסרת הלוט וחנוכת הבניין החדש במכללה לזכר הזוג אבי ואביטל וולנסקי הי"ד.

באירוע השתתפו מאות אנשים, ראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן, ראש המכללה ד"ר חיים שקד, יו"ר הוועד המנהל של המכללה הרב יצחק לוי, מנכ"ל המכללה קובי ויצמן, מייסד המכללה פרופ' אבי לוי, נשיא המכללה היוצא פרופ' שאול קרקובר, בני משפחות וולנסקי ולמפרט, סטודנטים ותושבי מועצה.

האירוע כלל טקס הסרת לוט מרגש של שלט הנצחה שנחקק על הקיר לעילוי נשמת בני הזוג וולנסקי הי"ד. השניים נרצחו בפיגוע ירי לפני 17 שנים, במהלך נסיעתם חזרה לביתם בישוב עלי משבת בבית הוריה של אביטל בתקומה.
בכניסה ליישובם נורתה לעברם אש מטווח אפס. בנם של בני הזוג יגאל בן השלוש נפצע באורח קשה, ובנם נדב יצא בנס מהאירוע ללא פגע. יגאל ונדב, שנותרו יתומים מאב ואם, עברו לגור יחדיו עם סבם וסבתם, שלום ומלכה למפרט, במושב תקומה בשדות נגב.

ראש המכללה ד"ר חיים שקד, ציין בתחילת האירוע, "יחד עם השמחה וההתרגשות של חנוכת בניין חדש, אנחנו מזכירים כאן שני אנשים צעירים, בני זוג, שנרצחו והשאירו שני ילדים צעירים ולא זכו לראותם גדלים, לא זכו להביא עוד ילדים ולא זכו להמשיך לעשות את הטוב שהחלו להפיץ בעולם. אני חושב, שאין דבר שיכול למלא את החלל בליבם של בני משפחה שאיבדו את יקיריהם, אין דבר שיכול לתת נחמה מושלמת לצערנו. אולם, אני תקווה שהידיעה כי הוקם בניין שעוסק בחינוך, בתורה ובהכשרת הדור הבא של מחנכי הדרום לזכרם של בני הזוג וולנסקי, יש בה מידת נחמה כדי לדעת שבאמת זוכרים את הקורבן העצום והיקר הזה, ושמתוך הזיכרון הזה תצמח עשייה חיובית ושנזכה להמשיך ולהעמיד דורות של מחנכים מצוינים לעם ישראל".

מלכה לפמרט, אמה של אביטל הי"ד אמרה: "בלילה אחד לפני 17 וחצי שנים, יצאו מביתנו אביטל בתנו הבכורה ואבי בעלה לכיוון ביתם בעלי יחד עם ילדיהם יגאל ונדב. בכניסה לישוב הם נורו מטווח אפס ונהרגו במקום והשאירו לשלום בעלי ולרב עודד וחווה שני יתומים: יגאל בן השלוש שנפצע קשה ונדב תינוק בן 8 חודשים שיצא ללא פגע. אני רוצה להודות לכם שהחלטתם להנציח את ילדינו בצורה זו. בתוך מכללה אקדמית לחינוך במועצה האזורית שלנו שדות נגב בראשותו של תמיר עידאן, במקום שבו מתחנכים הדורות העכשוויים והבאים של אנשי ההוראה גם בניין זה שמהווה השראה חינוכית תורנית מתאימה בדיוק לאופיים ולקו החינוכי שבו הלכו אבי ואביטל ולאורו אנחנו משתדלים ביותר לחנך גם את הנכדים. ההנצחה הזאת של אבי ואביטל במכללה תהיה השראה ארוכת טווח לאזור כולו".

ראש הוועד המנהל של המכללה, שר החינוך לשעבר הרב יצחק לוי אמר כי "קרן לגאסי הריטג', שתרמה תרומה נכבדה לבניין המפואר, ביקשה למצוא שם של אחד מחללי צה"ל או נפגעי פעולות איבה שעל שמו יונצח הבניין. חשבנו בהנהלה שנכון להנציח את הזוג וולנסקי, משפחה צעירה שהוריה נרצחו בפיגוע – היא בת למשפחה שורשית בתקומה והוא בן למשפחה רבנית בישיבת הר המור. מדובר בזוג צעיר ירא שמיים, חדורי שליחות, אוהבי הבריות שכל עתידם היה לפניהם, ושהותירו אחריהם ילדים קטנים. אני רוצה להודות בשם ההנהלה לאנשי הקרן על נדיבות ליבם".

מנכ"ל המכללה קובי ויצמן שהוביל את הבניה בשנים האחרונות והנחה את הארוע כולו סיכם, "לפני שלוש שנים, קיימנו כאן טקס הנחת אבן פינה לבניין ובמגילה שחתמו עליה ידידי העמותה והחברים נכתב בין היתר: 'בעזרת ה' יהא זה הבניין למרכז לימוד איכותי ומקצועי ומוצלח לכל תושבי הדרום, בו יבואו באהבה ובאחווה להגות וללמוד להיות מחנכים לילדי ישראל'. ברוך ה' אנו זוכים היום לחנוך את הבניין ברוב עם הדרת מלך באירוע מרגש ומיוחד במינו. בתחילת הבניה זכינו להכיר את קרן לגאסי הריטג' קרן חדורת שליחות שמחפשת את המקומות שהשותפות של הקרן תעניק עבורם את קפיצת המדרגה. ואכן, זכינו שהקרן הסכימה להיות שותפה לפרויקט ובזכותם אפשרו לנו לבנות ספריה חדשנית ומיוחדת ובניין ברמה גבוה ואיכותית".

מתלבטים בפני ההחלטה?

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם עם כל המידע

    חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)