תכנית למצוינוּת – רג"ב – תואר ראשון לגברים

רקע

התכנית למצוינות רג"ב, או בשמה המלא 'ראש גדול להוראה' היא תכנית ייחודית לקראת הכשרה להוראה ולתעודת B.Ed. התוכנית שמה לה למטרה לקדם את החינוך בישראל באמצעות הכשרה, טיפוח וקידום של מורים ומורות מצוינים, בעלי השפעה מקצועית וחינוכית רחבה וארוכת טווח. התוכנית תקדם ותטפח קהילת מורים ומורות שיהוו מופת חינוכי, ידגימו מנהיגות מקצועית וחברתית ויתאפיינו בחדשנות יצירתית מעוררת השראה.

(רקע נוסף באתר התוכנית: http://cms.education.gov.il/EducationCMS/Units/Metzuyanut/).

סטודנט בעל ציון התאמה (שכלול בגרות + פסיכומטרי) מעל 615 מוזמן להצטרף לתוכנית. לפרטים נוספים ניתן לפנות לרכז התוכנית ד"ר שי מאמו בדוא"ל- shaim310@gmail.com.

רציונאל- תכנית מצוינים

העידן המודרני, בו אנו מצויים, כולל בתוכו אתגרים חינוכיים רבים ומשמעותיים. הפיכתו של העולם לכפר גלובאלי, שבו מחשבות, דעות ותפיסות עולם זורמות באופן חופשי ומהיר בין קצוות עולם, הופכת את החינוך למוסד מרכזי ומשמעותי, בחייהם של רבים. בצומת המפגש שבין דעות ותפיסות אלו ובין עולמו של התלמיד עומד המורה והמחנך. תפקידו של זה איננו מסתכם בניהולו של המצב הקיים, והציפייה ממנו היא לממש מנהיגות חינוכית המובילה את תלמידיו ובהמשך את בית הספר כולו.
הבוגר של התכנית יהיה בעל תפיסת מסוגלות חיובית ומשפיעה, המסוגלת להניע תהליכים מסורתיים וגם חדשניים, בהתאם לנדרש בבית הספר שבו הוא מלמד. זאת בנוסף להשפעה משמעותית מתוך עולמו הרוחני.

תכנית לימודים

  • תוכנית הלימודים המוצעת כוללת הכשרה נוספת ייחודית במסלול המצוינות. הסטודנט יקבל הכשרה בנושא מנהיגות חינוכית, הכרת שיטות הוראה חדשות וגיבוש זהות מקצועית. הסטודנט במסלול זה יקבל אפשרות ללמוד חלק מהקורסים בצורה שונה מהמקובל. כל סטודנט יקבל התאמה אישית למסלול הלימודים שלו עפ”י אישור הנהלת המכללה והמל”ג. במסגרת העבודה המעשית נדרש הסטודנט ל”הרחבה ייחודית” במטרה לאפשר גם התנסות שונה. כמו כן, נדרש הסטודנט להיות שותף לפרוייקט חברתי, ליזום ולהוביל אותו. במהלך השנה ישולבו סיורים לימודים בבתי ספר ובכנס ארצי. התוכנית כוללת אירגון כנס שנתי במכללה.
  • בשנים א-ב, ידרשו בני התכנית המצוינים להשתתף בפורום מצוינים ארצי, בתיאום עם רכז תכנית המצוינים.

 

זכאות – “מה אני מקבל”?

  • עניין והרחבת אופקים
  • לימודים מגוונים
  • לימודים בחינם (הלוואה מותנת) בכפוף לאישור משרד החינוך.
  • מלגת מחייה בסך 5000 ש”ח בכפוף לאישור משרד החינוך.
  • סיום לימודים מקוצר

 

תנאי התאמה

שקלול של ציון הבגרות והפסיכומטרי מ – 615 ומעלה
ראיון אישי

 

מתלבטים בפני ההחלטה?

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם עם כל המידע

    חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)